5 клас.
Предмет. Математика.
Форма проведення. Урок-казка.
Тема. Десяткові дроби.
Мета. Навчальна. У цікавій формі систематизувати і поглибити вміння учнів розв'язувати вправи на додавання, віднімання, множення і ділення десяткових дробів.
Розвивальна. Розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, довільну увагу, пам'ять, уяву, творчі здібності.
Виховна. Виховувати охайність, відповідальне ставлення до підготовки домашнього завдання, почуття справедливості.
Тип уроку. Узагальнення та систематизація знань учнів.
Обладнання. Для вчителя. Комп’ютер, проектор, презентація, підручник, наочність, план-конспект уроку.
Для учнів. Підручник, зошит, ручка, простий олівець, гумка, лінійка, чернетка, щоденник.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
1.1. Привітання.
Вчитель. Доброго дня, учні. Сідайте, будь ласка.
1.2. Перевірка готовності учнів до уроку (перевірка наявності необхідного обладнання)
2. Перевірка домашнього завдання.
Черговий учень збирає зошити з домашнім завданням та роздає змінні зошити.
3. Актуалізація опорних знань.
Учитель показує картку з десятковим дробом, учні називають розряди цього десяткового дробу.
Учень. 307,408 – три сотні, нуль десятків, сім одиниць, чотири десятих, нуль сотих, вісім тисячних.
4. Усний рахунок.
Учитель показує картки з прикладами на додавання, віднімання, множення і ділення десяткових дробів. Учні, піднімаючи руку, озвучують відповідь.
100,1 + 6,45;
34,7 - 22,3;
5,2 ∙ 10;
0,6 : 2.
(106,55)
(12,4)
(52)
(0,3)
5. Повідомлення теми уроку.
Вчитель. Сьогодні ми помандруємо у чарівний світ казки, а допоможе нам у цьому чарівна красуня на ім’я Попелюшка. (Слайд 2)
Вчитель. Вчора я отримала від неї дивного листа. Давайте його зачитаємо. (зачитує учениця)(Слайд 3)
Вчитель. Допоможемо Попелюшці?
Учні. Так.
6. Систематизація знань, удосконалення вмінь.
Задача №1. (Слайд 4) Злі сестри дали мені мішечок з гречкою та пшоном вагою 8,3кг. Гречки у ньому - 3,54кг, а скільки ж у ньому пшона?
Розв’язання.
8,3 – 3,54 = 4,76 (кг) – пшона у мішечку.
Відповідь: 4,76кг.
Задача №2. (Слайди 5 - 6) У замку чотири спальні по 12,5м2, дві комори по 4,3м2, зала 21,4м2 та кухня 10,5м2. Яку ж площу мені доведеться помити?
Склади вираз та розв'яжи його.
Розв’язання.
12,5 · 4 + 4,3 · 2 + 21,4 + 10,5 = 50 + 8,6 + 21,4 + 10,5 = 90,5(м2) – доведеться помити Попелюшці.
Відповідь: 90,5м2.
(Слайди 7 -11) Зачитують учні в особах.
Попелюшка. Чудово! Вся робота виконана. Тепер я можу піти на бал! Але ж мені немає в чому йти... А я так хотіла...
Що це за дивне сяйво у вікні?
Та це ж моя хрещена!
Хрещена. Не хвилюйся, доню, зараз твої мрії здійсняться. Але пам’ятай: опівночі чари зникнуть! Бажаю гарно провести час!
Попелюшка. Дякую, Хрещена!
Попелюшка (в королівському палаці). Ви тільки погляньте, як тут гарно! Цікаво, скільки метрів тканини потрібно, щоб пошити одну таку сукню як на цих дамах?
Задача №3. (Слайд 12) Щоб пошити одну сукню, швець використовує 0,7м зеленої тканини, 2,04м блакитної та 0,26м жовтогарячої. Скільки метрів тканини потрібно на пошиття однієї сукні?
Розв’язання.
0,7 + 2,04 + 0,26 = 3(м) – тканини потрібно швецю, щоб пошити одну сукню.
Відповідь: 3м.
Задача №4. (Слайд 14-15) Знайдена туфелька не підходить жодній з дочок мачухи. У молодшої дочки розмір 39,3, а розмір туфельки на 2,8 менший. Який розмір має туфелька Попелюшки?
Розв’язання.
39,3 – 2,8 = 36,5 – розмір туфельки Попелюшки.
Відповідь: 36,5.
(Слайд 16-18)
Попелюшка. Дякую, друзі. Завдяки вам я стала найщасливішою на світі!
7. Підсумок уроку.
7.1. Домашнє завдання(Слайд 19)
с.250 Варіант 1. №1-5
7.2. Фронтальне опитування.
Вчитель. Як записують десяткові дроби під час додавання і віднімання?
Учень. Десяткові дроби під час додавання і віднімання записують кома під комою.
Вчитель. Який дріб називається десятковим?
Учень. Десятковим називається дріб, який пишеться через кому.
Вчитель. Який трикутник називається рівнобедреним?
Учень. Трикутник, у якого дві сторони рівні, називається рівнобедреним.
Вчитель. Як записати десятковим дробом «одна друга»?
Учень. 0,5 (виконує запис на дошці).
Вчитель. Який дріб називається звичайним?
Учень. Звичайним називається дріб, який пишеться через риску дробу.
Вчитель. Які числа називаються натуральними?
Учень. натуральними називаються числа, які використовуються при лічбі.
Вчитель. Назвіть найменше і найбільше натуральні числа.
Учень. Найменше натуральне число - це один, найбільшого натурального числа не існує.
7.3. Оцінювання знань учнів.
Виставлення оцінок в щоденники. |