Урок 7
Тема: Що таке робочий стіл комп’ютера?
Узагальнення.
Мета: Ознайомити учнів
із робочим столом комп’ютера, об’єктами робочого стола; навчитись працювати з
об’єктами робочого столу та запускати програми на виконання; розвивати пам’ять,
логічне мислення; виховувати цікавість до інформатики.
Обладнання: Комп’ютер,
презентація «Робочий стіл комп’ютера», роздатковий матеріал (прямокутники),
сірники, програма «Сходинки до інформатики», вправа «Розгорни серветку».
Вимоги до учнів: Мати уявлення
про програму, Робочий стіл, значки;
знати
порядок вмикання та вимикання комп’ютера; вміти вмикати комп’ютер та коректно
завершувати роботу; вміти вказувати вказівником на об’єкти які містяться на
Робочому столі або у вікні виконання програми.
Хід уроку
І. Організаційний
момент.
v Перевірка
готовності до уроку.
v Загадка
Він покаже все на світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає! (Монітор)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
v Перевірка
домашнього завдання. Робота над запитаннями.
Ø Які
правила роботи за комп’ютером ви знаєте?
Ø Які дії
потрібно виконати, щоб увімкнути
комп’ютер?
Ø Які дії
потрібно виконати, щоб вимкнути комп’ютер?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
v Розминка.
Кожній фігурі відповідає певна літера.
Здогадайся, яке слово зашифровано? (На дошці – перша частина об’єкта – фігури,
поставлені у потрібному порядку. Учням роздаємо розрізаний малюнок
(фігура-буква). Діти мають скласти фігури у тій послідовності, що й на дошці. Відповідно
літери стануть в ряд.)
v Давайте попрацюємо з геометричним матеріалом.
Ø Завдання: проведи в прямокутнику один відрізок
так, щоб утворилось два трикутники; трикутник і п’ятикутник; два прямокутники.
ІV. Повідомлення теми та мети уроку. Засвоєння нових
знань.
Сьогодні, діти, я вас ознайомлю з
різним столами, що таке робочий стіл комп’ютера? Це і є темою нашого уроку «Що
таке робочий стіл». (Тема записана на дошці).
На цьому уроці ви дізнаєтесь, які
бувають столи, яке їх призначення.
v Розповідь
вчителя з елементами бесіди.
Діти,
скажіть, будь ласка, які бувають столи? (Столи бувають журнальні, за якими обідають, за якими
малюємо, пишемо).
Стіл, за яким ви
пишете, малюєте, називають робочим. Пригадайте, що лежить у вас на столі?
Мабуть, це книги, зошити, ручки, олівці, лампа…
Комп'ютер теж має робочий
стіл. На робочому столі розташовані маленькі картинки- піктограми. Під кожною піктограмою є напис. Якщо підвести курсор до
піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші (а ви вже вмієте це швидко робити), то комп'ютер зразу
відреагує. Почне працювати програма, якій відповідає ця піктограма.
v Робота з підручником.
Діти,
ви послухали розповідь про різні столи. Тепер відкрийте підручники на с.26, розглянемо
малюнки.
v Фізкультхвилинка
Вітер віє нам в
лице,
Захиталось
деревце.
Вітерець все
тихше, тихше,
Деревце все
нижче, нижче.
v Робота в зошиті.
V. Практична робота.
v Повторення правил з техніки безпеки.
Ø Хлопчик любив їсти під час роботи на комп’ютері.
§ Чи
порушив він техніки безпеки? Якщо так, то
які?
Ø Дуже старанна учениця, виконуючи завдання на
комп’ютері, присунулась впритул до екрана монітора і стала водити пальцем по
тексту на екрані монітора.
§ Чи
порушила вона техніку безпеки? Якщо так, то які?
v Правила
роботи з програмою «Розгорни серветку», робота з програмою (10 хв).
v Релаксація.
Вправи для очей.
Ваші очі втомилися, тому виконаємо кілька вправ
для очей.
Ø Повільно перевести погляд
вгору-вниз, потім навпаки. Повторити 3 рази.
Ø Міцно зажмурити очі (до 3
рахувати), відкрити їх і подивитися у далину.
VI. Підсумок уроку.
Пояснення домашнього завдання.
Зошит (с.
), дати відповіді на запитання підручника (с. 29).
|